1. Čtvrtfinále pro Green Monsters

Letošní čtvrtfinále si mezi sebou zahrají domácí Green Monsters a Staříci. Staříci v letošní sezóně Green Monsters ani jednou neporazili. Dnes tedy měli pokus číslo 3. Začátek zápasu byl opatrný z obou stran. Přeci jen už šlo o čtvrtfinále a každá ztráta může znamenat krok ke konci letošního ročníku. Hosté byli tak zbrklí a nervózní, že během prvních pěti minut dvakrát špatně střídali. Domácí však nabídku v podobě dvou přesilových her nevyužili. Ale díky nim, měli optickou převahu, kterou proměnili ve třinácté minutě ve vedoucí gól. Trefil se Albani. První třetinu tak Green Mosters vyhráli 1:0. V druhé třetině se hra už více otevřela. Hned po minutě hosté srovnali zásluhou Matyáše Franka na 1:1. Dlouho se ale neradovali. Již o dvě minuty později poslal opět domácí do vedení Marek 2:1. Poté Greeni dostali dnes svou třetí přesilovou hru. A znovu s ní naložili bídně. Dokonce tak bídně, že při ní obdrželi vyrovnávací gól z hole Vazsiliho na 2:2. Domácím se hra trochu zadrhla a Staříci toho v čase 25:46 využili a střelou, kterou vyslal Hynek Frank šli dokonce do vedení na 2:3. Domácí se přeci jen oklepali a o dvě minuty nato srovnal, svou druhou brankou v utkání, Albani. Závěr třetiny se domácím hrubě nepovedl. V poslední minutě, v krátkém sledu, vytvořili dva faul a nabídli Staříkům přesilovku 5 na 3. A ti ji po 10 vteřinách využili. Po dvou třetinách tak hosté vedli 3:4. Z kraje třetí třetiny šli domácí opět do tří. Tentokrát ale Staříci přesilovku nevyužili. To domácím vlilo živou vodu do žil. V 35 minutě svou druhou brankou v zápase Marek srovnal na 4:4 a ve 42 minutě dokonal hetrikem obrat. Závěr si domácí pohlídali a první čtvrtfinále vyhráli 5:4. Staříci tak ani na třetí pokus v letošní sezóně nad Green Monsters nevyhráli a ztrácí v sérii 1:0 na zápasy. Hráčem zápasu je bezesporu domácí Jan Marek 3+1, který hetrikem zařídil obrat v utkání

Staříci

EQ | 16:12 | Frank M. (Frank H., Honzík)

SH | 21:40 | Vaszili (Zuch, Felix)

EQ | 25:46 | Frank H. (Frank M.)

PP | 29:38 | Vaszili (Frank M., Honzík)

Tresty

Green M.

2min | 08:14 | Viker – podražení

2min | 29:10 | Patrman – podražení

2min | 29:28 | Albani – držení

2min | 30:48 | Marek – sekání

2min | 36:14 | Viker – podražení

Tresty

Staříci

2min | 01:59 | příliš mnoho hráčů

2min | 04:01 | příliš mnoho hráčů

2min | 19:48 | Honzík – podražení