Druhé finále Vosy jsou vítězové

OnhlL

V sobotu 25. 06. 2022 se odehrálo druhé utkání finálové série ONHLL HBC Medvědi Liberec proti týmu HBC Vosy Liberec. Vosy prokázaly, že na rozdíl od Medvědů mají zkušenosti z podobných zápasů a dokráčely k titulu. Druhé místo je pro Medvědy dosud nejlepším umístěním a Vosy se vrátily zpět na výsluní.

Vstup do utkání se opět vydařil lépe Vosám. Tentokrát se ve třetí minutě prosadil Vondráček, kterému připravil střeleckou pozici Smetaník. Vedení jim však vydrželo pouze dvě a půl minuty. Tehdy Jakubec v souboji vybojoval balonek, přistrčil na červenou čáru, kde se Malowanyj nerozpakoval a jeho střela skončila až za zády Majera. To však bylo z Medvědí strany směrem dopředu v první třetině vše. Vosy ještě stačily reagovat na vyrovnávací branku a zásluhou Frka a Smetaníka do přestávky vedly 3:1.

Ve druhé třetině se Medvědi snažili tlačit do útoku. Žádný trvalý tlak si nevytvořili a snaha většinou končila na obraně Vos. Pár zavarů v Majerově brankovišti sice měli, avšak gólovou radost tato snaha nepřinesla. Naopak Vosy se prosadily hned dvakrát a to zejména zásluhou Hrníčka. První branku vstřelil po přihrávce Smetaníka ve dvaadvacáté minutě a o šest minut později si role prohodili. Hrníčko předvedl parádní individuální akci, z obránců soupeře si udělal kuželky a předložil míček před odkrytou branku Smetaníkovi a Šemberk v brance Medvědů zůstal bez šance.

Do třetí třetiny šli Medvědi s vědomím, že již nemají co ztratit. A už po dvou minutách přišla gólová radost a špetka naděje. Malowanyj vystřelil, Majer jeho střelu ještě vyrazil, ale na dorážku Valy už byl krátký. Když o dvě minuty později vstřelil branku Vos Smetaník. Vedení ještě do konce utkání navýšily a třikrát skórovaly. Dvakrát se prosadil Vondráček a jednou Erben a rozhodli tak o konečném stavu 2:9 pro Vosy.

Vosám gratulujeme k titulu, ale ani Medvědi se nemají za co stydět. Třetí místo patří Liškám. Pod stupni vítězů zůstali na bramborové pozici Staříci, pátí skončili Green Monsters a na šesté příčce AHA Jablonec.

Pojďme se ještě podívat na individuální statistiky. Začněme od základní části. Nejlepším gólmanem se stal Petr Novotný (HBC Lišky Liberec). Mezi obránci vyčníval Jan Slavík (HBC Vosy Liberec) a mezi útočníky předváděl nejlepší výkony Matěj Kupf (HBC Medvědi Liberec). Cenu pro nejlepšího střelce si odnesl Petr Benda (HBC Lišky Liberec). Nahravačům kraloval Jakub Marušinec (HBC Staříci Liberec). Jakub Myslivec (HBC Green Monsters Liberec) se ukázal jako hráč s největším přínosem svému týmu. Nejslušnějším hráčem letošní sezony je Lukáš Vítek (HBC Medvědi Liberec) a na opačném konci, tedy nejtrestanějším hráčem se stal Martin Smetaník (HBC Vosy Liberec). Věkové rozpětí v letošní sezóně bylo značné, když nejmladším hráčem, který letos startoval je Vojtěch Šimůnek (HBC Lišky Liberec) ročník 2006 a nejstarším je Ivan Kupf (HBC Staříci Liberec) ročník 1966.

V play-off brankovištím kraloval Patrik Šemberk (HBC Medvědi Liberec). Nejčastěji skórujícím hráčem se stal Jan Vondráček (HBC Vosy Liberec) a cenu nejužitečnějšího hráče si převzal Jiří Peřina (HBC Vosy Liberec).

Poděkování patří všem zúčastněným týmům, hráčům, funkcionářům, fanouškům a také rozhodčím pod vedením Jaroslava Vojtíška. Těšíme se, že se opět potkáme v další sezóně, která jistě přinese mnoho zajímavých bitev.