2. čtvrtfinále

OnhlL

V odvetném utkání čtvrtfinále play-off ONHLL jsem se dočkali 7 branek. Úspěšnější byli opět Medvědi a zajistili si tak postup do semifinále.

V první třetině jsme se i přes velký tlak Medvědů dočkali pouze jedné branky.

Green Monsters předváděli podobnou hru jako v prvním utkání. Zaměřili se na hluboký defenzivní blok, ze kterého se vydávali do protiútoků. Vyrovnané skóre prolomil Drapák, když po vhazování v útočném pásmu byl důrazný na brankovišti a překonal Valachyho.

O výsledku utkání rozhodla druhá třetina.

V ní nejprve Medvědi odskočili na rozdíl 3 branek. Hned v úvodu druhé třetiny se prosadil Kavjazo a o minutu později i Kriegler. Za Green Monsters dokázal snížit Beneš, který se tváří v tvář Šemberkovi nemýlil. To bylo ze strany Greenů vše. Minutu po snížení ukázali Medvědi, že si chtějí dokráčet pro postup. Po pohledné kombinaci se před prázdnou brankou ocitl Firman, který šancí nepohrdl a zvýšil na 4:1.

Třetí třetina se nesla ve znamení častých vyloučení na straně Medvědů.

Na trestné lavici se střídali Kriegler se Šubrtem a nabídli tak Green Monsters několik přesilovek a dokonce i přesilovku 5 proti 3. V této herní situaci si vzal hlavní slovo Kupf. Nejdříve ve dvojnásobném oslabení ukázal šikovné ruce a zvýšil na 5:1 a o minutu později stále ještě v oslabení upravoval skóre na konečných 6:1. Zápas se nesl v jasné převaze Medvědů, kteří svého soupeře přestříleli 50:17. Týmu Green Monsters děkujeme za letošní sezónu a těšíme se na výkony v té následující. Semifinálové série startují v neděli 5. 6. 2022. V úvodním utkání od 9:00 vyzvou Medvědi vítěze základní části Lišky. Od 13:00 vstoupí do letošního play-off Vosy a Staříci. Kdo lépe vstoupí do semifinále a udělá první krok k postupu do finále?!   —