Informace o spolku

Klubové barvy:
Oranžová a šedá

Vítejte, jsme nezisková organizace pro rozvoj netradičních sportů v Liberci. Zabýváme se hlavně hokejbalem a rozvojem mládeže v tomto sportě.

Co je hokejbal?

Hokejbal je jeden z nejpříbuznějších sportů lednímu hokeji. V zahraničí je znám také jako street hockey, street ball hockey či hockeyball. Hlavním rozdílem mezi ledním hokejem a hokejbalem je, že hráči po hřišti nejezdí na bruslích, nýbrž se pohybují po hřišti během ve sportovní obuvi. Nehraje se s pukem, ale se speciálním plastovým míčkem oranžové barvy, který se hráči snaží dostat do soupeřovy branky za pomocí hokejek. Povrch hřiště je tvořen asfaltem, případně betonem nebo speciálním plastovým povrchem. Hrací plocha je ohraničena mantinely z tvrzeného plastu, nebo dřeva.

Rádi bychom vytvořili dobrou základnu pro rozvoj mládeže. Věříme, že v Liberci má hokejbal budoucnost. Kvalitu už hráči ukazují v Liberecké lize.

Historie spolku

Hokejbalový spolek Liberec vznikl v roce 2017. Nápad rozšiřovat hokejbalovou základnu v Liberci se tedy mohl stát skutečností. Začali se hledat noví hráči, kteří nakonec utvořili několik mužstev, které se setkávají v Liberecké oblastní lize. To ovšem nestačilo, v témže roce jsme udělali první akci pro děti, ze které se nám přihlásili první tři kluci. No a bylo jasno, budeme se věnovat mládeži! 

Dětí začínalo chodit více a více, trénink již nestačil a tak se v Liberci uskutečnil první turnaj mládeže. Samozřejmě jsme se museli rozhodnout jaké logo vybereme a jaké dresy vytvoříme. „Tak děti, jaké byste chtěly logo? Medvěda, Vosu?“ Děti: „A co třeba Lišku?“ – no a bylo vybráno! 

Zhotovení loga a návrh dresů dostal za úkol Péťa Kudláček, který se ho zhostil na výbornou. Máme totiž nejhezčí logo a dresy v hokejbalovém světě .. 

Pod hlavičkou spolku se nyní nachází: 

HBC Liberec 

Oblastní neregistrovaná hokejbalová liga Liberec 

3x turnaj 

Spousta akcí pro děti 

Rada spolku: 

Jiří Dušek – Předseda spolku 

Michael Rychecký – Zakládající člen spolku 

Jaroslav Janků – Zakládající člen spolku 

Jaroslav Vojtíšek – člen spolku 

Martin Smetaník – člen spolku 

Lukáš Horáček – člen spolku

 

Etický kodex hokejbalového klubu HBC Liberec – ke stažení zde

Stanovy HBC Liberec – ke stažení zde