Informace o spolku

Co je hokejbal?

Hokejbal je jeden z nejpříbuznějších sportů lednímu hokeji. V zahraničí je znám také jako street hockey, street ball hockey či hockeyball. Hlavním rozdílem mezi ledním hokejem a hokejbalem je, že hráči po hřišti nejezdí na bruslích, nýbrž se pohybují po hřišti během ve sportovní obuvi. Nehraje se s pukem, ale se speciálním plastovým míčkem oranžové barvy, který se hráči snaží dostat do soupeřovy branky za pomocí hokejek. Povrch hřiště je tvořen asfaltem, případně betonem nebo speciálním plastovým povrchem. Hrací plocha je ohraničena mantinely z tvrzeného plastu, nebo dřeva.

Rádi bychom vytvořili dobrou základnu pro rozvoj mládeže. Věříme, že v Liberci má hokejbal budoucnost. Kvalitu už hráči ukazují v Liberecké lize.

Historie spolku

Hokejbalový spolek Liberec vznikl v roce 2017. Nápad rozšiřovat hokejbalovou základnu v Liberci se tedy mohl stát skutečností. Začali se hledat noví hráči, kteří nakonec utvořili několik mužstev, které se setkávají v Liberecké oblastní lize. To ovšem nestačilo, v témže roce jsme udělali první akci pro děti, ze které se nám přihlásili první tři kluci. No a bylo jasno, budeme se věnovat mládeži! 

Dětí začínalo chodit více a více, trénink již nestačil a tak se v Liberci uskutečnil první turnaj mládeže. Samozřejmě jsme se museli rozhodnout jaké logo vybereme a jaké dresy vytvoříme. „Tak děti, jaké byste chtěly logo? Medvěda, Vosu?“ Děti: „A co třeba Lišku?“ – no a bylo vybráno! 

Zhotovení loga a návrh dresů dostal za úkol Péťa Kudláček, který se ho zhostil na výbornou. Máme totiž nejhezčí logo a dresy v hokejbalovém světě .. 

Rada spolku

Jiří Dušek

Předseda spolku

Michael Rychecký

Zakládající člen spolku

Jaroslav Janků

Zakládající člen spolku

Jaroslav Vojtíšek

člen spolku

Martin Smetaník

člen spolku

Lukáš Horáček

člen spolku

Účetnictví a finance

Účetnictví nám zpracovává společnost UOL

Transparentní účty spolku vedené u FIO banky

Centrální účet (hlavní)

2202047260/2010

Zachraňme Lišky!

2501598441/2010

OnhlL

2301913558/2010

Akce (Turnaje, tábory, aj…)

2702047259/2010

Dokumenty ke stažení

Etický kódex

Hokejbalového spolku Liberec ke stažení

Stanovy

Hokejbalového spolku Liberec ke stažení