Lišky rozhodly šlágr kola v prodloužení!

OnhlL

Zápas od 9 hodin přinesl souboj mezi Staříky a Green Monsters. Domácí měli od začátku více ze hry. Rychle se ujali vedení dva nula. Hostům chyběla v první třetině střelba. Za první třetinu vyprodukovali jen šest střel. V druhé třetině se obraz hry nezměnil. Staříci se stále tlačili do zakončení a i přes inkasovanou branku si zajistili po dvou třetinách gólový polštář 5:1. I do třetí třetiny lépe vstoupili domácí. Přidali další dvě branky. Pod dojmem snadné výhry v závěru polevili. Výsledkem byly tři branky v jejich síti v posledních pěti minutách. Přesto Staříci berou z tohoto utkání všechny tři body. Domácí Hudeček si stále drží dobrou formu dnes si připsal 3+3 kan.bodu. Za hosty byl nejproduktivnější Beneš 2+1.

Od jedenácti hodin probíhalo utkání mezi AHA Jablonec a Medvědi Liberec. Domácí zaspali začátek sezóny a Medvědi zas hledají ztracenou formu. První třetina nebyla nijak záživná. Snad jen pěstní souboj mezi Pypenkem a Leošem Vítkem hned v druhé minutě stojí za zmínku. Aktéři pak měli dostatek času vychladnout na trestné lavici. V první třetině obě mužstva zaznamenala po jedné brance. Druhá třetina se Medvědům vůbec nepovedla. Zde se projevila ztráta formy a čtyři góly v jejich síti. Za to třetí třetina byla divočina. Padlo v ní osm branek. Ale popořádku. Když hosté třemi brankami snížili na 6:4, vypadalo to, že chytají druhý dech. K tomu dostali sérii přesilových her. Obrat se ale nekonal. Domácí dokázali ve svých oslabeních vsítit tři branky! V samém závěru zakulatili domácí výsledek na 10. Jablonec se herně zvedá. Nejvíce jim v tom pomáhá hráč zápasu a myslím i hráč celého 5.kola Hájek. Dnes 3+5 kan.bodu a pomalu se dotahuje v tabulce produktivity. K dobru má ještě jeden odložený zápas. To Medvědi stále tápou. Snad je z toho vyvede Matěj Kupf, dnes 3+1. To ale na body nestačilo. A ještě jedna kuriozita. Co má paměť sahá, nepamatuji se, že by v jednom utkání bylo rozdáno 56 trestných minut! To vypadá na nepřiliž lichotivý rekord!

Ve šlágru kola od 13 hodin nastoupil celek Vos proti Liškám. Domácí tentokrát nastoupili v hojném počtu a tak se čekal vyrovnaný boj s útočnou hrou obou mužstev. Oba celky spíše raději útočí než brání. A celkový poměr střel 54:45 to jen dokazuje. Nasazení se tedy hráčům vytknout nedá. Lépe začali hosté. Již v druhé minutě šli do vedení. Jenže než by jsi řekl švec, skóre se během pěti minut přehouplo na stranu domácích, 2:1. A do konce třetiny bylo srovnáno, aby v druhé třetině výsledek Lišky otočily na svou stranu. No jak na houpačce. A co by to bylo za houpačku, kdyby se výsledek opět nepřehoupl na stranu Vos. Stačilo k tomu jen necelých šest minut z třetí třetiny a bylo otočeno! Nechybělo mnoho, jen minuta dvacet do konce zápasu a Vosy mohly slavit vítězství. Což by bylo pro domácí přímo zlaté. Přeci jen Lišky jsou v lepší formě a spíše se počítalo s těsnou výhrou pro hosty. Právě v tento čas ale Benda srovnal stav na 4:4 a šlo se do prodloužení. Z něj uběhly jen dvě minuty patnáct a Benda svým třetím gólem v zápase (celkem 3+1) přehoupl dnešní houpačkové skóre na stranu Lišek. Vosy odcházejí ze zápasu zklamané. Už už cítily tři body a zbyl jim jen bod. To Lišky jsou rozhodně spokojenější. Výsledek jim dává šanci, pokud zvládnou odložený zápas, vyhoupnout se zpět do čela tabulky