Po těsné bitvě proklouzli do semifinále Staříci!

O tom, kdo postoupí do semifinále proti HBC Liberec, mělo rozhodnout dnešní rozhodující čtvrtfinále mezi Green Monsters a Staříky. Obě soupisky byly slušně zaplněny, nic tedy nebránilo pustit se do rozhodující bitvy. První třetina byla spíše opatrnější. Přinesla jedno vyloučení na každé straně, ale bez využití. Šťastnějším týmem byli v první třetině Staříci, kteří zásluhou Matyáše Franka vyhráli první třetinu 0:1.

Druhá třetina již byla živější. Přinesla hned čtyři branky.Nejvýživnější byla devatenáctá minu, ve které padly hned tři góly. V čase 18:10 zařídil domácím vyrovnání Pacal. Ale jen nakrátko, protože v 18:36 poslal Honzík svou trefou hosty znova do vedení na 1:2. A jak již jsem naznačil, to téže minuty se vešla ještě jedna branka a to branka Beneše na 2:2. Tím, takzvaná minutová divočina skončila, nebyla ale poslední. Staříkům se přeci jen v závěru třetiny podařilo skórovat na 2:3, jmenovitě Honzík a udržet si po dvou třetinách stále jednobrankový náskok.

Tím se dostáváme do třetiny třetí. V ní nastala, jak už jsem zmínil, opět minutová divočina. V čase 32:13 poslal Suchý hosty do komfortnějšího vedení 2:4. Jenže, než se hoste doradovali, bylo 4:4. Góly Beneše (32:37) a Marka (33:20) zařídily srovnání skóre. Staříci cítili, že tahají za ten lepší, delší, konec. To vyjádřili dvěma góly. Konkrétně Schnaubelta a Rudolfa. Jeho branka byla nakonec vítězná, protože ač se domácí snažili sebevíce, na víc, než na snížení stavu na 5:6 z hole Moťky to nestačilo. Staříci tak otočili stav série na 2:1 a postoupili do semifinále proti HBC Liškám.

EQ | 18:36 | Honzík (Suchý, Schnaubelt)

EQ | 26:55 | Honzík (Kimmel, Schnaubelt)

EQ | 32:13 | Suchý (Schnaubelt, Zuch)

EQ | 37:01 | Schnaubelt

EQ | 40:11 | Rudolf

Tresty

Green M.

2min | 01:49 | Kučera – napadení

2min | 25:05 | Moťka – hákování

Tresty

Staříci

2min | 11:06 | Rudolf – hákovaní

2min | 19:34 | Kimmel – krosček

2min | 27:32 | Frank M. – nedovolené bránění