První finále pro Vosy!

Letošní finále mezi HBC Liberec a Vosy Liberec zahájil čestnou buly hráč hokejových Bílých Tygrů Michal Bulíř. Po opatrném začátku se v páté minutě z čista jasna prosadil domácí Beníšek. Netrvalo dlouho, přesněji minuta a půl a bylo srovnáno z hole Smetaníka. Hra pokračovala v opatrném duchu. Opatrnou hru přerušil až ve 14.minutě krosček domácího Mečíře. A Vosy nabídnutou šanci otočit skóre ještě do konce třetiny využily bleskově. Po 10 vteřinách svou druhou brankou v zápase poslal hosty do vedení Smetaník.

Druhou třetinu tentokrát lépe začali hosté. Hned z kraje se prosadil Erben a bylo 1:3. Na tuto branku dokázali domácí rychle odpovědět. Na 2:3 snížil též svou druhou brankou v zápase Beníšek. Poté si ale domácí vybrali do konce třetiny slabší chvilku. Vosy dobře bránily a třemi brankami v rychlém sledu výrazně naklonily misky vah dnešního zápasu na svou stranu. Jmenovitě Arlt, hetrik dovršil Smetaník a šestou branku v zápase přidal Frk. O druhé přestávce tak bylo na straně hostí veselo. Vždyť stav byl 2:6 a zdálo se, že je hotovo.

Jenže, v třetí třetině Lišky zvýšily tempo a důraz. To začalo Vosám dělat problémy. Snížení na sebe nenechalo dlouho čekat a Hlister snížil na 3:6. Domácí stále tlačili, což začalo přinášet přesilové hry. Ve 38.minutě přesilovou hru vyžil a hetrik završil Beníšek. 4:6. Hosté měli stále pohodlný náskok, kór, když na tuto branku stačili ještě zareagovat na 4:7. Prosadil se Kysela. Další dvě po sobě jdoucí přesilovky domácí rychle využili. Síť rozvlnil Beníšek a Dušek. Za stavu 6:7 to vypadalo na závěrečné drama. To odmítl v čase 42:46 Erben povedenou střelou do růžku branky. Závěrečná hra bez brankáře domácím nevyšla. Do prázdné branky pojistil vítězství Peřina. Vosy tak před slušnou diváckou kulisou vítězí v prvním zápase finále 9:6 a ujímají se v sérii vedení 1:0 na zápasy

Vosy

EQ | 06:35 | Smetaník M. (Steffan, Slavík)

Vosy

2min | 10:23 | Frk – sekání

2min | 20:25 | Hájek – nedovolené bránění

2min | 32:03 | Rychecký – příliš mnoho hráčů

2min | 35:50 | Peřina – hrubost

2min | 39:18 | Smetaník M. – podražení

2min | 41:20 | Hájek – sekání

Tresty

Lišky

2min | 13:50 | Mečíř – krosček

2min | 14:29 | Nejedlý – nedovolené bránění

2min | 20:25 | Štěpán – pad pod nohy

2min | 28:27 | Hlister – vysoká hůl

2min | 32:38 | Beníšek – sekání