1. semifinále Lišky vs. Medvědi

OnhlL

První semifinálový duel přinesl tvrdý zápas plný soubojů a emocí. Střetli se totiž celky Lišek a Medvědů. Souboj dvou predátorů nakonec vyšel lépe Medvědům, kteří zvítězili 2:0. Ústřední postavou duelu se stal Patrik Šemberk, který pokryl všechny střely Lišek a připsal si čisté konto.

Úvod zápasu byl hodně nervózní a ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Jako první se do tlaku dostaly Lišky, když jim už ve třetí minutě nabídl přesilovku Leoš Vítek. Medvědům se podařilo oslabení ubránit. Liškám se nepodařilo zužitkovat ani druhou přesilovku, kterou dostali za zdržování hry na straně Medvědů. A tak si vzali slovo Medvědi. Janda fauloval, Kriegler s Říhou udrželi útočné pásmo a vytvořili šanci Růzhovi, který otevřel skóre. Nervozita by se dala krájet a vyvrcholením bylo Beníškovo vyloučení, když po skončení první třetiny sekl Kupfa.

Druhá třetina začala za Medvědího vedení 1:0 a Liščím oslabením. Tentokrát se hostujícímu celku nepodařilo přesilovku využít a domácí tak mohli zahájit stíhací jízdu. Lišky tak útočily do zabezpečené Medvědí obrany. Ani jeden střelecký pokus se nedostal za záda Šemberka. Nutno podotknout, že Medvědi se blýskli obětavou hrou v čele s kapitánem Krieglerem, který v další přesilovce Lišek padal do střel a značně tak pomohl celé obraně zachránit vedení při vyloučení Kupfa za zdržování hry. Medvědi se dostali do šance v samém závěru třetiny, kdy přečíslení 2 na 1 řešil Vala střelou. Novotný však jistě zasáhl a po druhém dějství stále platilo skóre 1:0 pro Medvědy.

Od třetí třetiny se tedy očekával tuhý boj. A očekávání se naplnilo. Lišky se tlačily do útoku stále víc a víc, nicméně snaha o vyrovnání se zdála být poněkud mlhavá. Útok Lišek bez nejproduktivnějšího hráče základní části Petra Bendy se zdál poněkud bezzubý. Medvědi navíc v poslední patnáctiminutovce zlepšili disciplínu a nenabídli soupeři žádnou přesilovku. Sedm minut před koncem zasadil další hřebíček do Liščí rakve Kriegler. Kupf nahodil balonek na Novotného, ten pouze vyrazil a Kriegler míček dorazil do branky. Lišky v závěru zkusili hru bez brankáře, ale skóre už se nezměnilo.

V úvodním semifinále tedy uspěli Medvědi. Odveta je v plánu na sobotu 11. 6. 2022 v 11:00.