První semifinále pro Lišky a Vosy!

Pro 1.semifinále svedl osud proti sobě tým Lišek a Staříků, v druhém utkání Vosy proti Medvědům. V prvním utkání dne byly jasným favoritem HBC Liberec, tedy Lišky. Staříci rozehraní ze čtvrtfinále, ale nechtěli dát kůži lacino. To se také ukázalo hned v první třetině, která skončila 2:2. Za domácí dvakrát skóroval Šír, za hosty dvakrát Schnaubelt.

To, že výkon, který předvedli v první třetině, by nemusel na Staříky stačit, pochopili domácí velmi rychle. Do druhé třetiny vlétly Lišky jako vítr. Třetinu vyhráli jasně 7:0! A bylo po zápase. Na skóre druhé třetiny se podíleli, hetrikem Chlum, dvakrát se trefil Nejedlý, po jedné brance přidali Dušek a svůj hetrik z první třetiny dovršil Šír.

Třetí třetina byla tedy jen formalita. Domácí opět ubrali. Na každé straně se prosadil jeden hráč. Za domácí Kolmann, za hosty opět Schnaubelt a zaznamenal tak hetrik. Lišky se tak ujímají vedení v sérii 1:0.

Druhou semifinálovou dvojici tvořil tým Vos a Medvědů. Zde se čekal vyrovnaný souboj. Jenže, Medvědům se v první třetině nedařilo a v obraně to také skřípalo. To Vosy využily do puntíku. Během první třetiny si vytvořili náskok tří branek. Zaznamenali je Krebs, Banyi, Smetaník.

Do druhé třetiny hosté zlepšili obranu a hned to bylo znát. Když už to vypadalo, že třetina skončí 0:0, pouhou vteřinu před druhou sirénou snížil Kupf na 3:1. To Medvědy nastartovalo pro třetí třetinu.

Zvýšená aktivita hostí v závěrečné třetině, vyprovokovala domácí k faulům. Ve 34 minutě šly Vosy do tří a Medvědi s přesilovkou naložili bravurně. Nejdříve snížil Kupf na 3:2 a vteřinu po vypršení trestu druhého hříšníka srovnal opět Kupf na 3:3 a dovršil hetrik. Prakticky se začínalo od znovu. Vosy se ale rychle oklepaly a brankou Hájka minutu po vyrovnávající brance opět vedly 4:3. I hosté na tuto branku dokázali rychle odpovědět. A nebyl to nikdo jiný, než hvězda hostí Kupf. Svou čtvrtou brankou v utkání srovnal na 4:4. Do konce zápasu zbývalo méně než pět minut. Zápas byl opravdu vyrovnaný a bylo jasné, že další gól na jedné či druhé straně bude klíčový. Více štěstí měli tentokrát Vosy, když Hájek prostřelil v bráně Medvědů Koška, bylo jasné, že hostům na zpětný úder mnoho času nezbývá. Kupf už svou pátou branku v zápase nevstřelil a ani nikdo jiný s týmu se neprosadil. Ba naopak. Devět vteřin před koncem zpečetil výhru domácích na 6:4 Erben. Promarněná první třetina tak stála Medvědy lepší výsledek. Vosy tak jdou do vedení v sérii 1:0 a jsou blíže finále.

Odvety semifinálových bojů jsou na programu příští sobotu 18.5.2024 od 9:00, nejdříve Medvědi : Vosy, posléze Staříci : Lišky. Případné rozhodující třetí zápasy den následující, tedy v neděli.

Staříci

EQ | 07:06 | Schnaubelt (Kimmel, Honzík)

EQ | 14:10 | Schnaubelt (Kimmel, Honzík)

EQ | 42:01 | Schnaubelt

Tresty

Lišky

2min | 09:01 | Mečíř – hákování

2min | 21:33 | Kolmann – hrubost

2min | 25:33 | Vojtěch – hrubost

2min | 27:06 | Beníšek – hrubost

2min | 34:35 | Dušek – nedovolené bránění

2min | 44:00 | Kolmann – nesportovní chování

Tresty

Staříci

2min | 21:33 | Zuch – hrubost

2min | 22:27 | Pecka – podržení

2min | 27:06 | Honzík – hrubost

Vosy

2min | 00:24 | Slavík – napadení

2min | 17:47 | Frk – hrubost

2min | 18:46 | Banyi – nedovolené bránění

2min | 33:27 | Michálek – mnoho hráčů

2min | 33:44 | Frk – hákování

Tresty

Medvědi

2min | 07:19 | Kulich – krosček

2min | 17:47 | Drapák – podražení

2min | 17:47 | Drapák – hrubost

2min | 36:57 | Malowanyj – napadení

2min | 37:41 | Kriegler – napadení