První zápas!!!

OnhlL

ONHLL v neděli přinesla první zápas letošního play-off.

Proti sobě se postavili HBC Medvědi Liberec a HBC Green Monsters. Vzhledem k poslednímu souboji, který těsným výsledkem vyhráli Monsters, mělo toto utkání nabídnout vše, co se očekává od play-off. A přesně tak se také stalo. Tvrdý souboj nakonec dovedli do úspěšného konce Medvědi. Pojďme to vzít postupně.

První třetina přinesla velký nápor Medvědů.

Green Monsters se soustředili hlavně na obranu a podnikali rychlé kontry. K úspěchu ovšem nevedli a tak první třetina skončila bezbrankovou remízou. Za zmínku tedy stojí pouze 10 minutový trest pro Kolmana, který v úvodu nesouhlasil s důrazným soubojem a dal to sudímu patřičně najevo. Nereagoval na výzvu k uklidnění a tím si vykoledoval osobní trest.

Druhé dějství se neslo v podobném duchu jako první třetina.

Po 5 minutách už Růzhu přestal bavit stereotyp, převzal si balonek od Lukáše Vítka a krásnou individuální akcí otevřel účet tohoto zápasu. O 2 minuty později se skóre měnilo podruhé. Kupf se nechtěl nechat zahanbit, ukázal, že má také šikovné ruce a zvýšil na 2:0 pro Medvědy. A do třetice Medvědi. Tentokrát se prosadil Jiří Vašek, jehož nahození skončilo až v brance, kterou hájil Valachy.

Do třetí třetiny tak vstupovali Medvědi s komfortním vedením 3:0.

Hned v úvodu však zápas zdramatizoval Albani, když jako jediný přišel na to, jak překonat jinak skvěle chytajícího Šemberka. Drama netrvalo příliš dlouho, jelikož Medvědí první lajna předvedla parádní kombinaci. Drapák a Růzha připravili pozici a Vala nezaváhal. Poslední slovo si vzalo duo Kriegler, Kupf. Kriegler přeloboval obránce, Kupf jednoručně překonal Valachyho a zpečetil tak výhru Medvědů na konečných 5:1. Budou Medvědi úspěšní i ve druhém zápase a zajistí si klidný postup do semifinále, nebo mají Green Monsters ještě co říct a vybojovat si výhrou třetí rozhodující klání? To všechno uvidíte již tuto sobotu 28. od 9:00, tak se přijďte podívat. — HBC Medvědi Liberec

OnhlL – 1.Čtvrtfinále neděle 22.5.2022, 9:00