Seznamte se s týmy ONHLL – Green Monsters

Se začátkem března se také blíží start jarní části Oblastní neregistrované hokejbalové ligy Liberec, který vyhlíží všech 5 týmů účastnících se aktuální sezony 2022/2023. Abychom vám zkrátili čekání na nové souboje o oranžový míček, připravili jsme sérii článků o jednotlivých týmech, jejich historii, úspěších, statistikách aktuální sezony a také jejich cílech do nadcházejících bojů. Jako první představujeme tým Green Monsters.

Nápad založit nový klub vznikl v hlavách bývalých hráčů Vos Liberec, Radka Moťky a Petra Kudláčka, kteří se nabažení úspěchy s Vosami chtěli posunout v jejich kariérách dál. V liberecké hokejbalové lize debutovali Green Monsters v sezoně 2017/2018 a umístili se na pátém místě z celkových sedmi, se ziskem slušných 13 bodů. Již v této době za tým váleli již zmíněný Radek Moťka, Jan Marek, Petr Kovařík, Jakub Patrman, Martin Svoboda nebo Jan Myslivec, všichni stále aktivně hrající za Greeny i v této sezoně. Přestože jádro týmu zůstalo stejné, během 6 odehraných sezon prošlo týmem okolo 40 hráčů.

Green Monsters za dobu své existence sice ještě nedokázali zaútočit na nejvyšší mety, většinu sezon končili okolo čtvrtého nebo pátého místa, přesto při otázce, co považuje za největší dosavadní úspěch jeho týmu, nachází kapitán Radek Moťka důvtipnou odpověď: „Za největší úspěch považuji, když se sejdeme v neděli na zápas. Jsme tým, co si to chodí užít, body nás netrápí a jde nám tak nejvíc asi o zpocenej dres. Výsledky nejsou, ale ani to není naše motto, takže jako tým jsme spokojení.“

Při vzpomínce na loňskou sezonu se Moťkovi vybavují v zásadě jen pozitivní situace. „Loňskou sezonu asi neumím posoudit jako celek. Hráli jsme od zápasu k zápasu, každá třetina pro nás byla super zážitek. Úspěch je určitě Cena pro nejužitečnějšího hráče pro Mysla (Jan Myslivec), kterej si ji za to svoje běhání zasloužil! Dokonce bych řekl, že není v lize rychlejšího a vytrvalejšího běžce než je Honza Myslivec. Jo a taky si vzpomínám na poslední zápas s Vosama, ten byl pěknej, tam jsme tuším prohráli jen o 3 branky!“

Pohled na aktuální tabulku asi příznivcům a samotným hráčům Green Monsters neudělá velkou radost, během čtyř zápasů dokázala parta s příšerou na prsou urvat jen 2 body za výhru v prodloužení proti Staříkům, ale jak říká kapitán Moťka, zápasy si chodí užít a z výsledků si proto nedělají těžkou hlavu. Ostatně, mají o zápas méně než všichni ostatní a třeba se jim na jaře podaří potrápit některé z favoritů.

Při pohledu na individuální statistiky můžeme vypíchnout brankáře Adama Valachyho, na kterého během 3 odchytaných zápasů přilétlo 140 střel, což činí průměr přes 46 ran na zápas, nejvíc v celé lize. I přesto si Adam drží procento úspěšných zákroků nad 83,5 %. Branek Greeni moc nestřílejí, ovšem i tak najdeme v jejich kádru hráče držící si alespoň bod na zápas. Jsou mezi nimi Martin Beneš (4 zápasy; 1 gól + 4 asistence), Tomáš Vlček (2; 4+0), Jakub Patrman (3; 2+2), Jan Konopčík (3; 2+1), Radek Moťka (3; 1+2) a Jan Marek (2; 0+3).

Na závěr ještě otázka směřující na hodnocení aktuální sezony, ke které se kapitán Radek Moťka staví velmi realisticky: „Tak je to jednoduchý. Když nedáváš góly, nevyhráváš. Takže určitě bych zlepšil střelbu na branku a trefování brány. Když jí začneme aspoň trefovat, pak můžeme dát nějakej ten gól. Bez toho budeme jen běhat. A na tom běhu bych stavěl. Jeden příklad za všechny je třeba takovej Kuba „Koník“ Patrman, ten umí oběhnout během jednoho střídání hřiště i 4x dokolečka. A tím dokonale zmate soupeře, spoluhráče i sebe!“

 

Nezbývá, než jen Green Monsters do zbytku sezony popřát, aby dokázali častěji zmást soupeře, než sebe, a připisovali si body do tabulky nikoliv po špetkách, ale plnými hrstmi.

Green Monsters 2022- 2023 – soupiska:

Brankáři:

Adam Valachy, Michal Viker, Stanislav Kriegler

Obránci:

Martin Svoboda, Jan Marek (A), Radek Svatuška, Martin Zeman, Petr Kovařík, Otakar Kučera

Útočníci:

Radek Moťka (C), Jakub Patrman, Jan Myslivec, Ondřej Kozák, Martin Kolman, Zdeněk Viker, Vojtěch Pacal, Martin Beneš, Matěj Veselský, Martin Albani, Tomáš Vlček, Jan Konopčík, Radek Svatuška Jr.

Sdílet