Seznamte se s týmy ONHLL – HBC Medvědi Liberec

Posledním týmem, který nám zbývá představit, jsou HBC Medvědi Liberec. Loňský vicemistr stál na prahu nové sezony s jediným cílem – udělat poslední úspěšný krůček k vytoužené zlaté medaili. Jak se jim v jejich snažení vede? A jaké zajímavosti nám jejich zástupci odhalili? Čtěte v následujícím článku.k

Medvědi jsou v libereckém hokejbale již zavedenou značkou. První starty v naší lize si připsali v sezoně 2017, kdy se část hráčů odtrhla z týmu Wild Beast a pod vedením Jakuba Rumana založili nový tým. Ve spolupráci se Sokolem Liberec získali svou první sadu dresů a začali psát svůj hokejbalový příběh.

Z původního kádru jsou stále aktivními hráči v dresu Medvědů například Matěj Kupf, Martin Šubrt, David Kriegler nebo brankář Patrik Šemberk, kteří během šesti let v modrožlutém dresu udělali výrazný pokrok ve své hře. Za dobu působení Medvědů v ONHLL se v jejich kádru protočilo okolo 40 hráčů.

Progres. To je slovo, které vystihuje Medvědy asi úplně nejvíc. Ze dna tabulky v první sezoně, kdy vyhráli jeden jediný zápas, až do finále v sezoně loňské. Postupnou prací a rozvíjením svých schopností se Medvědi stali z otloukánka jedním z ligových favoritů. Uvažte sami, první sezona a jejich zápasy končí prohrami 3:12, 0:13 s Vosami či 1:14 s Rebels. A po šesti letech ten samý tým, se stejným hráčským jádrem, končí se stříbrnými medailemi na krku. Jasný příklad toho, že poctivá práce a pravidelné tréninky dovedností nesou své ovoce.

Nechybělo málo a Medvědi mohli loňskou sezonu končit jako ten úplně nejlepší tým. Co však scházelo k tomu udělat poslední krok? „Nejvíce jsme trpěli na docházku na zápasy, což se pak podepisovalo na průběhu hry. Důležité pro nás je nepolevit a dále se snažit ukončit sezónu se zlatou medailí na krku,“ popisuje Karolína Malowanyj, nynější generální manažer Medvědů a zároveň jediná žena v historii naší ligy, která aktivně nastupovala v zápasech.

Pohled na aktuální tabulku prozradí, že Medvědi rozhodně netrpí špatnou formou. Jsou na 2. místě za HBC Liberec, ovšem pouze o skóre. Panuje s aktuálními výsledky v jejich týmu spokojenost? „Nejspokojenější budeme samozřejmě ve chvíli, kdy budeme okupovat první příčku, což znamená navázat na hru, kterou jsme předváděli před zimní pauzou. Určitě by to chtělo zlepšit docházku na tréninky, bez toho to nepůjde. Ale jinak si myslím, že nám v týmu chemie mezi hráči funguje na výbornou, takže určitě máme na čem stavět,“ říká Malowanyj.

Že mají Medvědi kvalitní tým potvrzují i individuální statistiky. Na druhém místě celkového bodování se nachází Matěj Kupf, extraligový hráč Svítkova, který během 4 zápasů dokázal získat 17 bodů za 14 branek a 3 asistence, což ho zároveň řadí na pozici střeleckého lídra soutěže spolu s Milanem Schnaubeltem ze Staříků. Kupf ale není jediný hráč, na kterého se mohou Medvědi v ofenzivě spolehnout. Minimálně bodem na zápas se mohou pyšnit také David Kriegler (5 zápasů; 2 góly + 12 asistencí), Martin Šubrt (5; 3+4), Stanislav Malowanyj (5; 2+4), Šimon Růzha (3; 2+1), Michal Vala (3; 1+2) a Lukáš Vítek (2; 2+0). V brance je Medvědům pevnou oporou Patrik Šemberk, který odchytal všech pět zápasů a drží si výbornou úspěšnost zákroků okolo 85 %.

Zda se podaří Medvědům udělat v play-off vytoužený poslední krok se dozvíme v nadcházející jarní části, která začíná již tuto neděli 26.3. Tak se přijďte podívat!

HBC Medvědi Liberec – soupiska 2022/2023:

Brankáři:

Patrik Šemberk, Lukáš Janák

Obránci:

Stanislav Malowanyj, Lukáš Říha, Bořek Říha, Lukáš Vítek, Leoš Vítek, Martin Šubrt, Karolína Malowanyj

Útočníci:

Matěj Kupf, David Kriegler, Vojtěch Brož, Adam Firman, Šimon Růzha, Imrich Drapák, Daniel Jakubec, Petr Jurga, František Kavjázo, Ondřej Růta, Michal Vala, Jakub Šitina

 

Sdílet