Seznamte se s týmy ONHLL – HBC Staříci Liberec

Jedním z mladších souborů naší ligy je tým s názvem paradoxně ostaršujícím – HBC Staříci Liberec. V liberecké lize nepůsobí nijak dlouho, přesto se v jejich jádru objevuje celá řada zajímavých hráčů. Kdy vznikli? Jaké jsou jejich úspěchy? A jak vnímají aktuální sezonu? Čtěte v následujícím článku.

Tým Staříků vznikl v roce 2019 pod vedením bývalého hráče z týmu Warriors Liberec, Martina Eitlera. Staříci se představili poprvé v sezoně 2019/2020, která pro ně bohužel skončila posledním místem. Od této sezony se však posouvali ve statistikách směrem vzhůru a stali se konkurenceschopným týmem.

Přesto, že tým Staříků existuje jen 4 roky, prošlo jeho kádrem okolo 70 hráčů, mezi nimi například Petr Zuch, Ondřej Kozák, Filip Červinka, Radek Kalina, již zmiňovaný Martin Eitler nebo extraligoví hráči Miloš PekárekMilanem Schnaubeltem.

Staříci se prozatím nedokázali umístit na nejvyšších příčkách, proto také kapitán týmu Martin Eitler považuje za jejich největší dosavadní úspěchy jejich účasti v play-off. V týmu panuje také spokojenost s loňskou sezonou, ale jak ostatně říkají jejich hráči: „Nechceme se s úspěchem v minulém roce spokojit, je potřeba na sobě dál pracovat.“

V aktuální sezoně jsou Staříci na průběžném 4. místě tabulky, se ziskem 8 bodů za dvě výhry, dvě prohry v prodloužení a jednu prohru po základní hrací době. Jak vidí dosavadní průběh Martin Eitler? „4. místo pro nás není ideální, myslím si, že máme na víc. Tým máme kvalitní a věřím, že se směrem k play-off budeme zlepšovat. Třeba se nám podaří získat i některou z medailí, kdo ví. Celkově se ale snažíme stavět tým na hráčích, kteří chtějí pravidelně hrát a bojovat o titul.“

Individuální statistiky naznačují jednu jedinou věc. Tým stojí především na výkonech Milana Schnaubelta. Hráč současně nastupující v extralize hokejbalu za tým Kladna znamená pro Staříky jistotu bodů. Na podzim nastoupil třikrát a třikrát z toho byly body pro Staříky, z toho dva zápasy vyhráli. Během oněch tří zápasů dokázal Schnaubelt posbírat těžko uvěřitelných 20 bodů, za 14 branek a 6 asistencí. Jasně tak prozatím ovládá kanadské bodování soutěže a vede i v počtu gólů, kde je ovšem na děleném prvním místě s Matějem Kupfem. V bodech se snaží Schnaubeltovi v jeho týmu sekundovat Zbyšek Honzík (5 zápasů, 3 góly + 10 asistencí). Mezi další hráče, kteří mají alespoň bod na zápas patří také Jan Kimmel (4; 1+7), Radek Kalina (3; 2+4), Milan Smetana (3; 1+2) a Michal Schnaubelt (1; 1+2). Za zmínku stojí také obránce Petr Zuch, který zapsal v 5 utkáních 4 asistence.

Důležitým stavebním kamenem každého týmu je brankář a u Staříků tomu není jinak. V brance jim čaruje Ivan Kupf, který ve svých 56 letech nijak nezaostává za svými o mnoho let mladšími kolegy, ba naopak. Úspěšnost zákroků okolo 85 % ho řadí k nejlepším brankářům soutěže.

Staříci sice staví svůj výkon na pár důležitých hráčích, i tak ale mohou být v play-off nebezpečným soupeřem, který třeba dokáže naplnit slova svého kapitána o medaili. Nechme se překvapit.

 

HBC Staříci Liberec – soupiska:

Brankáři:

Ivan Kupf, Jan Prášek

Obránci:

Petr Zuch (A), Martin Eitler (C), Filip Pecka, Jan Štefan, Lukáš Kounovský, Jan Hanzlík, Antonín Rudolf, František Schnaubelt, Ivan Petrikovič

Útočníci:

Radek Kalina, Jan Kimmel, Zbyšek Honzík, Milan Schnaubelt, Michal Schnaubelt, Filip Červinka, Filip Lukáš, Ondřej Procházka, Martin Vávra, Jiří Vašek, Milan Smetana, Ondřej Kozák, Igor Dumár

Sdílet