Tři jarní kola vystřelila na první místo tým Lišek! Medvědi s Vosami bojují o druhou příčku

Před posledním kolem základní části je jasno. Vítězem dlouhodobé soutěže se stane tým HBC Liberec, který si své umístění zajistil svým posledním utkáním proti Medvědům. Ti jsou tak odsouzeni k boji o druhou pozici, o kterou se poperou s týmem Vos. Na čtvrtém a pátém místě se seřadili Staříci s Green Monsters, a právě jejich souboj určí, kdo z nich si odnese pomyslného černého Petra za poslední flek.

7. kolo

HBC Medvědi Liberec – HBC Staříci Liberec 14:6

V prvním zápase dne mezi Medvědy a Staříky šlo bránění stranou. Hrála se otevřená partie, o které mluví za své poměr střel na bránu 60:29 pro Medvědy. Ti si tak s chutí zastříleli a výsledkem bylo 14 gólů za zády bezmocného brankáře hostí Ivana Kupfa. Zajímavostí je, že nejvíce mu zatížil konto jeho syn Matěj, hájící barvy domácích. A to konkrétně čtyřmi góly, ke kterým přidal tři asistence. V duelu tak bylo ke zhlédnutí rovných 20 branek. Konečné skóre se zastavilo na číslech 14:6, což bylo o jednu trefu vylepšení letošního rekordu z prvního kola, kdy Vosy porazily Green Monsters 15:4. Staříci se tak přesvědčili, že hrát otevřeně sice nějaké branky v síti soupeře přinese, ale za cenu vysokého skóre na jejich straně. Medvědi byli s výsledkem spokojeni a střelecky se naladili na další kolo, kde je čekal poslední tým tabulky Green Monsters.

HBC Liberec – Green Monsters 13:2

Druhé utkání přineslo střet týmu Lišek proti Greenům. I zde se skóre vyšplhalo vysoko, konkrétně na 13:2. Lišky jasně od začátku tahaly za delší konec. Hosté nestíhali a brankář domácích se chvílemi v bráně nudil. Však jen 13 střel Greenů za celý zápas je toho důkazem. K výsledku ze strany domácích lze podotknout jen tři zajímavosti. A to nejproduktivnějšího hráče Beníška, který si připsal 3 góly a 4 asistence. Pak střelce zápasu Nejedlého se 4 góly a pak bohužel neudržení čistého konta brankáře Valachyho. Pokles koncentrace domácích, již za rozhodnutého stavu, dovolilo Greenům při minimu příležitostí v závěru zápasu dvakrát skórovat. Lišky se tak dobře naladily na těžký zápas příštího kola, kdy je čekaly Vosy. Greeni, jak už bylo řečeno, měli na programu zápas proti Medvědům, do kterého měli dost prostoru ke zlepšení.

8. kolo

HBC Liberec – HBC Vosy Liberec 8:6

Ve šlágru 8.kola přivítal tým HBC Liberec soupeře z mužstva Vosy Liberec. Čekal se vyrovnaný souboj a výsledkově se to nakonec potvrdilo. Domácí nakonec přeci jen urvali vítězství, to se však nerodilo tak hladce. Ano, měli více ze hry, ale skóre bylo po celý zápas těsné. Nakonec rozhodla prostřední třetina, která určila gólový rozdíl na konci zápasu. Po úvodní třetině, dvoubrankové na každé straně, vyšla druhá lépe právě domácím v poměru 3:1. V závěrečné periodě padlo sice nejvíce gólů, konkrétně tato část zápasu skončila 3:3, což ale domácím nevadilo a připsali si další jarní výhru. Tentokrát 8:6. Lišky se mohly spolehnout na Petra Bendu, který hned čtyřikrát skóroval a dvakrát asistoval. Zato hostům citelně chyběl Martin Smetaník. Oba hráči tak zasáhli do dnešního utkání, jeden svou přítomností, druhý bohužel svou absencí. V devátém kole čekal na Lišky přímý boj o první místo v tabulce proti Medvědům. Vosy měly na programu Staříky, kde je čekal úkol dotáhnout se na dohled čelu tabulky.

HBC Medvědi Liberec – Green Monsters 11:7

V utkání Medvědů proti Green Monsters byl favorit jasný. Greeni ale chtěli napravit svůj dojem z posledního zápasu, kdy jejich aktivita byla takřka nulová. A to se jim do značné míry podařilo. První třetina bývá od Greeen Monsters vždy nejlepší, a i teď to potvrdili. Dokonce dvakrát vedli, ale v poslední minutě první třetiny domácí stav otočili na 3:2. Tento poměr branek naznačoval, že by se mohlo zrodit i překvapení kola. A dlouho to tak i reálně vypadalo, když domácí Medvědi ne a ne se prosadit a odskočit ve skóre svému soupeři. Až po polovině druhé části přišel vytoužený uklidňující gól na 4:2. Ale jen zdánlivě. Hosté otevřeli obranná stavidla a vrhli se do útoku. Výsledkem byly čtyři góly během čtyř minut, po dvou na každé straně. Skóre tak stálo po dvou třetinách na rozdílu 6:4. Do třetí periody však hosté nevstoupili dobře. Hned v úvodu se domácí třikrát prosadili v koncovce a tentokrát už opravdu bylo rozhodnuto. Stav se ještě několikrát změnil, ale Medvědi si výsledek pohlídali. Domácí mohou děkovat Matěji Kupfovi, který byl fantastický a zaznamenal 9 gólů! Konečný výsledek tak byl 11:7. Hosté vůbec nehráli zle a je vidět, že když se kousnou, můžou potrápit jakéhokoliv favorita.

9. kolo

HBC Medvědi Liberec – HBC Liberec 5:8

Boj o první příčku a vítězství v základní části. To byl hlavní důvod, proč dorazit na ranní utkání 9. kola. Očekával se vyrovnaný souboj, ale domácí zcela prospali první třetinu, kterou prohráli 0:3. V druhé třetině se jali zvrátit skóre, což se zezačátku moc nedařilo. První branka ke snížení přišla až za stavu 0:5. Do konce prostřední části hry se jim ale podařilo snížit na 3:5. I tak už to byl pro hosty pohodlný polštář, který si ve třetí periodě v poklidu hlídali. Konečné skóre se tak zastavilo na poměru 5:8. Medvědi ztratili první místo v tabulce a nyní ztráceli na Lišky 3 body. Nejlepším hráčem zápasu byl z týmu hostí Tomáš Beníšek, který zaznamenal 6 bodů za 3 góly a stejný počet asistencí. Medvědi tentokrát doplatili na malou účast v sestavě. Lišky mají už ale základní část dohranou, za to Medvědy čekali ještě dva zápasy a oba shodou okolností s týmem Vos. Nejdříve dohrávka 5.kola a pak souboj v posledním kole základní části. Medvědi potřebovali pro vítězství v základní části nasbírat ještě 4 body, protože při rovnosti bodů mají horší vzájemnou bilanci s HBC Liberec. Vosy to mají podobně. Pokud by získaly proti Medvědům alespoň 4 body, posunou se na konečnou druhou pozici po základní části, právě před tým svého soupeře.

HBC Vosy Liberec – HBC Staříci Liberec 20:2

V druhém utkání kola se čekalo, zda Staříci napraví špatný vstup do jarní části, či přijde zlepšení. Připomeňme, že minulé utkání inkasovali 14 gólů! Účast z jejich strany byla hojná. Stejně hojná ale byla i na druhé straně u týmu Vos. Tito hráči už věděli, že Medvědi v předchozím zápase ztratili a pokud dnes zvítězí, budou se v příštích dvou vzájemných zápasech právě proti Medvědům snažit urvat na poslední chvíli alespoň druhé místo po základní části. Ale zpět k zápasu. Pokud minulé utkání Staříků bylo špatné, tak ten dnešní výkon katastroficky tragický! Již po první třetině bylo hotovo 1:8. Po dvou 1:15!!! To vypadalo na letošní rekord! A ten taky padl. Konečný výsledek je 2:20! Za Vosy řádilo duo Martin Smetaník a Jan Vondráček, oba zaznamenali 5 branek. Za Staříky musíme vyzdvihnout celý tým. Svým ostudným výkonem doslova nalili sebevědomí do žil hráčům Green Monsters, kteří tak do posledního vzájemného zápasu v boji o černého Petra v podobě nejhoršího týmu po základní části půjdou s vědomím, že mají velkou šanci se od posledního fleku odpoutat.

PP | 10:40 | Frank M.(Kimmel, Smetana)

EQ | 18:40 | Vaszily (Frank H., Smetana)

EQ | 07:38 | Růzha

PP | 10:05 | Říha L. (Malowanyj, Kriegler)

EQ | 17:11 | Firman (Kupf)

EQ | 23:12 | Drapák (Růzha)

EQ | 25:07 | Kupf (Firman, Kriegler)

PP | 27:00 | Kupf (Říha L.)

PP | 27:42 | Říha L. (Malowanyj, Kriegler)

SHG | 32:55 | Kupf (Kriegler, Říha L.)

EQ | 39:55 | Jakubec (Kupf, Vítek)

EQ | 42:07 | Růzha (Jakubec)

EQ | 43:03 | Kriegler (Malowanyj, Kupf)

Tresty

Staříci

2min | 08:53 | Honzík – podražení

2min | 11:06 | Vaszily – sekání

2min | 19:07 | Honzík – hákování

2min | 19:58 | Vaszily – zdržování hry

2min | 26:29 | Kimmel – hrubost

2min | 27:00 | Horáček – hrubost

2min | 43:27 Vaszily –

Tresty

Medvědi

2min | 05:28 | Firman – nedovolené bránění

2min | 10:22 | Kuliš – podražení

2min | 32:27 | Jakubec – podražení

2min | 37:21 | Říha L. – podražení

Lišky

2min | 08:20 | Doubek – hákování

2min | 26:46 | Nejedlý – podražení

2min | 35::13 | Beníšek – hrubost

Tresty

Green M.

2min | 12:15 | Viker – zdržování hry

2min | 35:13 | Beneš – hrubost

2min | 36:42 | Marek – nedovolené bránění

EQ | 13:22 | Slavík (Frk, Erben)

EQ | 14:56 | Vondráček (Slavík, Rychecký)

Vosy

2min | 17:15 | Michálek – sekání

Tresty

Lišky

2min | 01:07 | Mečíř -hákování

Lišky

2min | 02:01 | Kolmann – nesportovní chování

Tresty

Medvědi

2min | 06:42 | Jakubec – sekání

Vosy

EQ | 00:53 | Vondráček (Smetaník M., Banyi)

EQ | 01:57 | Peřina (Frk, Kysela)

EQ | 02:57 | Smetaník M. (Stefan)

EQ | 05:58 | Vondráček (Smetaník M.)

EQ | 07:08 | Frk (Peřina)

EQ | 10:27 | Vondráček (Smetaník M., Kysela)

EQ | 11:00 | Peřina (Frk,Kysela)

EQ | 14:32 | Smetaník M. (Artl)

EQ | 18:51 | Artl

EQ | 23:30 | Banyi (Michálek, Rychecký)

EQ | 24:50 | Peřina (Vondráček)

EQ | 24:56 | Vondráček (Peřina)

EQ | 26:08 | Smetaník M. (Vondráček, Slavík J.)

EQ | 27:32 | Smetaník M. (Artl, Banyi)

EQ | 28:05 | Peřina (Kysela, Slavík J.)

EQ | 38:40 | Smetaník M. (Banyi)

EQ | 38:58 | Artl (Banyi)

EQ | 40:05 | Vondráček (Rychecký)

EQ | 41:51 | Slavík J. (Michálek, Mrtinčík)

EQ | 44:26 | Michálek (Martinčík, Hájek)

Staříci

EQ | 03:42 | Honzík (Kimmel)

EQ | 44:08 | Schnaubelt

Tresty

Vosy

2min | 29:38 | Banyi – hrubost

Tresty

Staříci

2min | 29:38 | Honzík – hrubost