Už v prvním kole došlo na odvetu loňského finále. Své síly poměřili Medvědi s Vosami.

OnhlL

Už od prvního vhazování bylo jasné, že se bude jednat o tuhý boj. Do utkání vstoupili lépe Medvědi, kterým se dařilo držet soupeře na uzdě, vyhrávali vhazování i osobní souboje a dařilo se jim Vosy přehrávat, což eskalovalo v čase 6:50, kdy se Kupf stáhl pro míček za svou branku, přisunul ho L. Říhovi, ten se nerozpakoval, vysunul do středního pásma Krieglera, který našel přesnou přihrávkou mezi beky Kupfa a ten se tváří v tvář Majerovi nemýlil. O necelé 2 minuty později se skóre opět měnilo. Vala s Krieglerem vytvořili závar v obranném pásmu Vos, ze kterého těžil Růzha, v chumlu hráčů se zorientoval nejlépe a zvýšil vedení na 2:0. V závěru třetiny se Vosy dostaly do útočného pásma, ale branku jim to nepřineslo. Zásluhou dobře blokující obrany a v dobré formě chytajícího Šemberka první třetina už další branku nepřinesla a na přestávku se lépe odcházelo Medvědům.

Druhá třetina se nesla v trochu jiném duchu. Vosy nesložily zbraně a vrhly se do útoku a podařilo se jim vytvořit si optickou převahu. Do vyložených šancí se však nedostávaly a když už nějaká střela prošla přes defenzivní blok, mezi třemi tyčemi čaroval Šemberk a dokázal všechny pokusy zlikvidovat. Medvědi podnikali nebezpečné protiútoky a v 18. minutě se dostal do úniku Kupf. Majer jeho první pokus ještě zneškodnil, nicméně míček vyrazil zpět ke Kupfovi, který udělal kličku, gólman Vos hodil hokejku a tak následovalo trestné střílení. Nejproduktivnější hráč z Medvědů se nemýlil a po forhendové kličce zvýšil vedení. O 6 minut později se vhazovalo v útočném pásmu Medvědů, Kupf se ihned po vhazování rozhodl ke střele a překvapil tak Majera, který jen bezradně rozhodil rukama. Skóre 4:0. Následoval souboj Říhy s Frkem, který vyvrcholil pošťuchováním a tedy vyloučením obou za nesportovní chování. V závěru třetiny se do dvou výborných příležitostí dostal Drapák, který se ale nedokázal prosadit ani v jednom případě. V prvním netrefil prázdnou branku a ve druhé šanci mu Majer “haškovským” zákrokem chytil střelu do odkryté branky. Výsledek se již nezměnil a tak po prvních 30 minutách platil stav 4:0.

V úvodu třetího dějství vykřesal drobnou jiskru naděje pro Vosy po přihrávkách Erbena a Peřiny Smetaník, který se výborně odtrhl od Krieglera a překonal jinak bezchybného Šemberka. Onu zmiňovanou jiskru se však podařilo Medvědům rychle uhasit. Růzha vyslal už o minutu později do přečíslení Valu s Kupfem. Vala potáhl balonek a předložil Kupfovi před prázdnou branku a ten se v těchto situacích nemýlí. Typickou situací ve třetí třetině byla snaha Vos překonat Medvědí obranu, která ale nehodlala složit své zbraně a Vosy se tak nedokázaly dostat ke své typické hře. Poslední hřebíček do rakve zasadil Vosám Růzha, který se po přihrávce Kupfa podruhé v zápase prosadil. Závěr utkání si už Medvědi pohlídali a berou tak první 3 body.

OnhlL – 1.kolo sobota 17.9.2022, 9:00

HBC Vosy Liberec
HBC Medvědi Liberec

1:6

(0:2, 2:2, 1:2)

Branky

Vosy

Čas Stav Branky Nahrávky
30:45
EQ
Smetaník
Erben, Peřina

Branky

Medvědi

Čas Stav Branky Nahrávky
6:50
EQ
Kupf
Kriegler, Říha L.
8:07
EQ
Růzha
Vala, Kriegler
18:08
TS
Kupf
24:36
EQ
Kupf
32:31
EQ
Kupf
Vala, Růzha
36:00
EQ
Růzha
Kupf

Tresty

Vosy

Min Vyloučený TM Provinění
3:07
Michálek
2
Podražení
16:41
Kysela
2
Zdržování hry
26:20
Frk
2
Nesportovní chování
27:26
Peřina
2
Podražení

Tresty

Medvědi

Min Vyloučený TM Provinění
17:52
Kriegler
2
Zdržování hry
26:20
Říha L.
2
Nesportovní chování

Brankáři

Vosy

Hráč Min g/s sv%
Majer
45
6/43
86,04%

Brankáři

Medvědi

Hráč Min g/s sv%
Šemberk
45
1/33
96,96%
0 0 Hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Sdílej Článek!

Facebook
Twitter
0
Budeme rádi za vaše názory, prosím komentujte.x