V 2.kole překvapivě Green Monsters udolali AHA Jablonec!!!

OnhlL

1.Zápas

Ve šlágru kola se v úvodním zápase dne střetl tým Lišek proti Medvědům. Hned z kraje zápasu si domácí zahráli přesilovou hru. Tu využil Hlister. Pak se hra přelévala ze strany na stranu ve svižném tempu. Žádný tým už ale v první třetině nenašel recept, jak vstřelit gól. Za zmínku stojí jen faul domácího Jandy těsně před pauzou, který nechtěně zasáhl hostujícího Šubrta do obličeje a způsobil mu krvavý šrám. Za což vyfasoval 2+2. Do druhé třetiny tak Medvědi vstupovali v početní výhodě. Tu ještě svým faulem umocnil Kolmann a Lišky šli do třech. Čekalo se vyrovnání, ale kde nic, tu nic. A známé pořekadlo ,,nedáš, dostaneš“ na sebe nenechalo dlouho čekat. Potom, co domácí přežili oslabení, udeřili. A to hned dvakrát. Do konce třetiny už to byl jen boj o metry. Po dvou třetinách tak bylo 3:0. Medvědi ale nic nevzdali. Hned z kraje třetí třetiny se vrhli do útoku a dostali Lišky pod tlak. Výsledek byly dva góly v síti domácích. Snaha o vyrovnání byla veliká, leč marná. Domácí dvěma góly Bendy v samém závěru zápasu rozhodli o výhře 5:2. Hvězdou zápasu lze označit domácího Hlistera (2+1) a též Bendu (2+1) , který si drží průběžnou korunu střelců v letošním ročníku se sedmi zásahy.

2.Zápas

V druhém zápase dne se utkal tým Vos a Staříků. U domácích se na střídačce místo hráčů proháněl vítr. Zato u hostů bylo těsno. To pro Vosy nevěstilo nic dobrého. První třetina však nějaké rozdíly neskýtala. Neboť brankáři na obou stranách si vybrali slabší chvilky a laciné góly se jen kupily. 4:3 pro domácí po první třetině tak bylo trochu překvapením. Druhá třetina však vše změnila. Branky přidávali jen Staříci. A že jich bylo. Rovnou pět. 4:8 po dvou třetinách jasně ukazovalo, kdo je na hřišti pánem. Výsledek 5:11 jasně naznačuje, že dnes se jen útočilo. Na každé straně bylo přes 50 střel! No divočina. Staříci tak ani podruhé nezaváhali a jdou do čela tabulky. Lví podíl na tom mají hráči hostí Marušinec (3+5) a Hudeček (3+4), který se vyhoupl do čela kanadského bodování s 12 body.

3.Zápas

V závěrečném zápase dne se představil celek AHA Jablonec proti Green Monsters. Tak jako u Vos byla největším problémem u domácích soupiska. Ta byla dosti prořídlá, jak hlediště letního kina za deště. U hostí to, to byla jiná písnička. Tedy mačkanice, jak u autobusu zájezdu švédských roztleskávaček. Ale dost bylo srandy, jdeme k zápasu. Utkání začalo svižně. Aby né, když na střídačce hostů bylo plno. Po několika šancích na obou stranách se vedení v polovině třetiny ujali domácí. Radost jim však vydržela jen minutu a přišlo vyrovnání. To domácí trochu vykolejilo, neboť během dalších 42 vteřin dostali další dvě branky. Pak se přeci jen vzpamatovali a upravili skóre první třetiny na 2:3 pro Green Monsters. Druhá třetina přinesla vyrovnání na 4:4. Rozhodnout tak měla třetí třetina. A to se i stalo. Domácí na tom byli lépe s technikou, hosté zase s bojovností a ta slavila úspěch. Mezi 33 a 37 minutou zaznamenali Green Monsters tři branky a rozhodli o osudu zápasu. V samém závěru domácí jen dvěma góly učesali skóre na 6:8. Hetrikem se blýskl za hosty Svatuška (3+1). Za domácí se nejvíce na skóre podílel Hájek (1+4).

Dnešní den končí. Všichni jsme si dobře zahráli. Některé týmy mohly urvat lepší výsledky, kdyby střídačky byly lépe zaplněny. Ale to už se teď nedozvíme.

Co se ale teď dozvědět můžeme je, že již 3.10.2021 se bude hrát 3.kolo. V něm si to ve šlágru kola rozdají o první příčku zatím neporažené týmy a to Staříci vs. Lišky od 11 hodin. Neméně zajímavý bude již duel od 9 hodin mezi AHA Jablonec vs. Vosy. Tam se oba týmy budou snažit urvat první letošní body do tabulky. A od 13 hodin zakončí 3.kolo zápas Green Monsters vs. Medvědi. Domácí jsou v euforii a budou chtít opět bodovat. Hosté zas budou chtít napravit svou ztrátu z 2.kola. Už teď se těším, jak tohle dopadne. A co vy? Nenechte si žádný z těchto duelů utéct a přijďte zafandit!!!