V prvním finále byli úspěšnější Vosy

OnhlL

V neděli se hrálo první utkání finálové série, které je letos ve složení Medvědi proti Vosám. Vosy v tomto utkání byly úspěšnější a ujaly se vedení v sérii.

Úvod utkání lépe zvládly Vosy. Už ve druhé minutě vyhrály vhazování v útočném pásmu a a rychlou střelou překonal Šemberka Kysela. Další zaváhání Medvědů přišlo v páté minutě. Opět prohrané buly, rychlá střela Hrníčka a skóre 0:2. Už půl minuty po druhé brance se skóre opět měnilo. Tentokrát se prosadil Vondráček. Ve dvanácté minutě vykřesal Medvědí naději Kupf, kterému připravili branku Drapák s Krieglerem.

Po startu druhé třetiny se zápas ještě více zdramatizoval. Hned v úvodu se prosadil po přihrávkách Kupfa a Krieglera Firman. Medvědi se snažili o vyrovnání skóre, čímž vznikaly skuliny v jejich obraně a Vosy tyto chyby krutě trestaly, když se ještě ve druhé třetině prosadil Peřina, který opět využil vyhraného vhazování, a podruhé v utkání se prosadil Vondráček. Druhá třetina tedy skončila za stavu 2:5 pro Vosy.

Ve třetím dějství se Medvědům nepodařilo vyvinout nějaký souvislejší tlak a následně se radovaly opět Vosy. Po chybě Šubrta, který si nevšiml protihráče a vyžádal si míček z lapačky Šemberka, se prosadil Erben. Za stavu 2:6 Medvědi zdramatizovali závěr utkání a po gólech Jakubce a Drapáka se přiblížili na rozdíl dvou branek. Vyrovnání se však nedočkali a tak Hrníčko sedm sekund před koncem uzavřel střelou do prázdné branky účet utkání.

Druhé utkání je v plánu na sobotu 25. června od 13:00. Případné třetí finále v neděli 26.června v 9:00. Podaří se Medvědům vyrovnat stav série a vynutit si třetí zápas, nebo zvednou pohár nad hlavu Vosy již  v sobotu.